Vítejte v Procampingu! Rychlý kontakt

Milujete moře a chcete si jej užívat v bezprostředním kontaktu s přírodou? Co takhle vyrazit do některého z naturistických autokempů?

Koupání v rouše Adamově (či Evině) má své zastánce i zaryté odpůrce. Pokud patříte do první kategorie, přinášíme zajímavé tipy na místa, kde vás přivítají s otevřenou náručí. Zaměříme se na tolik populární Chorvatsko, třebaže naturistické autokempy nalezneme i v dalších zemích včetně České republiky.

Chorvaté jsou průkopníky koupání bez svršků

Ať už se vám na naturismu zamlouvá určité souznění s přírodou, jste ryzí pragmatici (komu by se chtělo večer sušit plavky?) či jste jen alergičtí na nekvalitní opálení, máme skvělé – a možná trochu překvapivé – zprávy. Kromě speciálních nudistických resortů existují i autokempy, které cílí na netextilní komunitu nezávislých cestovatelů. A není jich málo. Jen v oblíbeném Chorvatsku jich nalezneme minimálně tucet.

Zmiňme třeba naturistický kemp KANEGRA nacházející se kousek od Umagu na pobřeží Piranského zálivu. Kemp s kapacitou přes 400 osob je obklopen borovými lesy a nabízí kamenitou a oblázkovou pláž, která obdržela mezinárodní titul „The Blue Flag“ (modrá vlajka) svědčící o její kvalitě. Můžete přijet obytným autem, s karavanem či třeba minibusem s tím, že si na ploše rozděláte svůj stan. Pokud sem míříte jen za kvalitním celotělovým bronzem a krásy nezávislého cestování vám až tolik neříkají, zařízení nabízí i klasické apartmány. Kemp nabízí veškerou nezbytnou infrastrukturu včetně restaurace a obchodu. A na své si přijdou i milovníci vodních sportů či třeba tenisu. Kemp je otevřený až do 16.9.

KANEGRA se prezentuje tak, že jde o jediný naturistický kemp v oblasti, což je i není pravda. Stěží 15 kilometrů jižně (asi 5 km na sever od města Poreč) se nachází nudistický kemp ULIKA s kapacitou až 3000 osob. Jde o velice dobře vybavený kemp nabízející veškerou nezbytnou infrastrukturu včetně sportovního vyžití. Vhodný je i tehdy, jedete-li na dovolenou s dětmi (nabízeny aktivity pro děti).

Nějakých 10 kilometrů jižněji (u vesničky Vrsar) se pak nachází KOVERSADA, největší naturistický komplex na chorvatském pobřeží s kapacitou až 5000 osob. Podstatnou část areálu rozkládajícího se na ploše asi 120 hektarů (kemp pokračuje i na přilehlém ostrůvku Koversada) pokrývají voňavé borové lesy. Pláže jsou oblázkové, písečné i skalnaté. Zařízení poskytne naprosto perfektní útočiště aktivnějším a společenštějším cestovatelům. Kromě bohaté sportovního vyžití jsou zde organizovány také společenské (a, nutno dodat, naturistické) akce všeho druhu. Pokud máte rádi spíše intimnější prostředí, doporučujeme dorazit spíše ke konci sezóny, případně zvolit některý z mnoha dalších naturistických autokempů, které jsou o něco menší. KOVERSADA je některými návštěvníky považována na chorvatskou verzi Mekky evropského naturismu, francouzského města Cap d’Agde.

Cestujete sami? Ověřte si, zda vás v kempu ubytují

Některé kempy mohou být, zejména během hlavní sezony, poněkud restriktivní, pokud jde o ubytovávání singl mužů. Pokud cestujete sám, doporučujeme proto vyhlédnuté zařízení kontaktovat a ověřit si situaci. Pobyt se zvířecími mazlíčky zpravidla nebývá problémem. I tady si ale doporučujeme situaci raději ověřit. Jinak všeobecně platí, že více výběru mají milovníci rovnoměrného opálení na severu Chorvatska. V jižních oblastech (Dalmácie, Dubrovník) je možností méně.

Nevlastníte obytné auto ani karavan? Nevadí

Za krásami (nejen) chorvatského pobřeží se můžete vydat po vlastní ose na motorce, autem, obytným vozem, s karavanem za zády či třeba minibusem. Pokud žádný nevlastníte, nezoufejte. Během hlavní sezony i po jejím skončení si jej můžete za výhodných a transparentních podmínek zapůjčit.

Sdílejte článek:

Podobné příspěvky

Challenger: S technickou schránkou TECHNIBOX je život jednodušší

Myslíme na váš komfort nejen při cestování, ale i při denní údržbě vozu. Za speciálními chráněnými venkovními dvířky na vás v obytných vozech Challenger čeká Technibox – schránka, ve které naleznete všechny potřebné ovladače. Na jednom místě tak máte ovladače pro elektro i pro čistou vodu. Nedělejte ani krok navíc, když nemusíte. Už žádné pochůzky…

Celý článek

PF 2018

Vážení zákazníci, děkujeme Vám za projevenou důvěru v uplynulém roce a do nového roku 2018 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí a zážitků z cest. Tým PROCAMPING  

Celý článek

Spaní dělá postel. Postel dělá matrace. Užívejte si kvalitní, certifikované matrace v obytných vozech Challenger

Spánkem člověk stráví třetinu svého života. Na to, jak kvalitní tato třetina života bude, má přitom vliv řada faktorů. Jedním z nejdůležitějších je kvalita matrace, na kterou uleháme. Špatné matrace mohou způsobit třeba bolesti zad a hlavy. A ty během dovolené určitě nechceme. Kvalitní dovolená a nekvalitní spánek? Neslučitelné I ty nejdobrodružnější povahy nám určitě…

Celý článek