Vítejte v Procampingu! Rychlý kontakt

Obytným autem na lyže? My říkáme jednoznačně ano

Blíží se zima a s ní období lyžařských dovolených. Napadlo vás přitom, že do Alp na lyže můžete jet klidně v obytném autě? A dokonce tam v něm můžete i bydlet. Stačí najít vhodný kemp s celoročním provozem a máte vyhráno. Znáte něco lepšího než spát pár metrů od sjezdovky a být tak blízko přírodě?

Obytné vozy se mrazu nebojí. A sněhu už vůbec ne

Doba pokročila. Dnešní moderní obytné vozy nabízí takový komfort, že se v nich můžeme bez obav vydat třeba uprostřed zimy do srdce Alp. Topení použitelné i během jízdy, oddělená sprcha anebo třeba špičkové zateplení představují jen zlomek toho, čeho si dnes můžeme v těchto vozech užívat. Pokud tedy rádi jezdíte na lyže, zkuste si na ně vyjet obytným autem.

Češi se učí, že obytné auto nepatří na parkoviště ani v zimě. Stále ale máme co dohánět

V alpských zemích a všeobecně v západní Evropě není sezona karavaninku a obytných aut tak úzce vymezená jako u nás. Samozřejmě, že i v české kotlině se najdou fajnšmekři, kteří si na silvestrovské oslavy vyrazí do Špindlerova Mlýna obytným autem. Napočítali bychom je ale s trochou nadsázky na prstech jedné ruky. Na druhou stranu situace se začíná měnit, čemuž odpovídá i pomalu rostoucí počet kempů s celoročním provozem.

Velmi kvalitní služby nabízí třeba autokempink Zákoutí v Deštném v Orlických horách. Několik zimních kempů je také třeba v Krkonoších. Autokemp Špindlerův Mlýn je pod správou KRNAPu. V Harrachově bychom pak našli autokemp Jiskra. Největším celoročně otevřených autokempem je ale Liščí farma ve Vrchlabí. Je zde místo pro 240 karavanů/obytných vozů. Každé z těchto míst má přitom elektrickou přípojku.

Nepodceňte zimní výbavu

Obytná auta se sněhu a ledu nebojí. K záludnostem zimního cestování je ale potřeba přistupovat s respektem. Zcela bezpodmínečně je třeba mít obuté zimní pneumatiky. Pokud pojedete vysoko do hor, přibalte si i kvalitní, ideálně samonapínací sněhové řetězy.

Sdílejte článek:

Podobné příspěvky

10 parádních treků, na nichž zrelaxujete a načerpáte energii

Rádi byste vzali rodinu na pohodový horský trek na čerstvém vzduchu? Anebo si chcete dát pořádně do těla při zdolávání náročných vrcholů? Ať tak či onak, nemusíte cestovat daleko. I na území České republiky najdeme řadu vzrušujících lokalit, natož pak ve velehorách na území sousedních států. Jaké destinace máme na mysli a co si vzít…

Celý článek

Karavany a dálniční známky

Tedy ne, že by se obytným autem či karavanem nedalo vyrazit i v zimě na lyže. I tak ale platí, že hlavní sezona nezávislého cestování začíná právě nyní. Zatímco pro majitele obytných vozů zpravidla platí, že za dálnice platí jako majitelé osobních vozů, u karavanů se situace země od země různí. V Česku jen na…

Celý článek

Zábavní parky Evropy

Léto je u konce i na samém jihu Evropy. Do začátku plnokrevné zimní sezóny ale ještě několik týdnů zbývá (tedy pokud nepočítáme alpské ledovce). Nabízí se otázka, co s tím. Zejména pokud máte děti, doporučujeme v mezidobí zavítat do některého z vyhlášených evropských zábavních center. Kvalitní zábavní parky najdete v řadě zemí včetně Německa, Itálie…

Celý článek