Vítejte v Procampingu! Rychlý kontakt

Obytným autem na lyže? My říkáme jednoznačně ano

Blíží se zima a s ní období lyžařských dovolených. Napadlo vás přitom, že do Alp na lyže můžete jet klidně v obytném autě? A dokonce tam v něm můžete i bydlet. Stačí najít vhodný kemp s celoročním provozem a máte vyhráno. Znáte něco lepšího než spát pár metrů od sjezdovky a být tak blízko přírodě?

Obytné vozy se mrazu nebojí. A sněhu už vůbec ne

Doba pokročila. Dnešní moderní obytné vozy nabízí takový komfort, že se v nich můžeme bez obav vydat třeba uprostřed zimy do srdce Alp. Topení použitelné i během jízdy, oddělená sprcha anebo třeba špičkové zateplení představují jen zlomek toho, čeho si dnes můžeme v těchto vozech užívat. Pokud tedy rádi jezdíte na lyže, zkuste si na ně vyjet obytným autem.

Češi se učí, že obytné auto nepatří na parkoviště ani v zimě. Stále ale máme co dohánět

V alpských zemích a všeobecně v západní Evropě není sezona karavaninku a obytných aut tak úzce vymezená jako u nás. Samozřejmě, že i v české kotlině se najdou fajnšmekři, kteří si na silvestrovské oslavy vyrazí do Špindlerova Mlýna obytným autem. Napočítali bychom je ale s trochou nadsázky na prstech jedné ruky. Na druhou stranu situace se začíná měnit, čemuž odpovídá i pomalu rostoucí počet kempů s celoročním provozem.

Velmi kvalitní služby nabízí třeba autokempink Zákoutí v Deštném v Orlických horách. Několik zimních kempů je také třeba v Krkonoších. Autokemp Špindlerův Mlýn je pod správou KRNAPu. V Harrachově bychom pak našli autokemp Jiskra. Největším celoročně otevřených autokempem je ale Liščí farma ve Vrchlabí. Je zde místo pro 240 karavanů/obytných vozů. Každé z těchto míst má přitom elektrickou přípojku.

Nepodceňte zimní výbavu

Obytná auta se sněhu a ledu nebojí. K záludnostem zimního cestování je ale potřeba přistupovat s respektem. Zcela bezpodmínečně je třeba mít obuté zimní pneumatiky. Pokud pojedete vysoko do hor, přibalte si i kvalitní, ideálně samonapínací sněhové řetězy.

Sdílejte článek:

Podobné příspěvky

Při cestování obytným autem pozor na hmotnost a doložnost

Téma hmotnosti hraje při nezávislém cestování obytnými auty jednu z hlavním rolí. Za přetížené auto hrozí citelné pokuty. V následujícím články přinášíme pár tipů, jak do cíle své dovolené dorazit v pohodě a bez průvanu v peněžence. Většina obytňáků má pohotovostní hmotnost do 3,5 tuny a lze je řídit s řidičákem na auto Velká většina…

Celý článek

Lámete si hlavu, jak vybrat stan? Poradíme

Ty tam jsou časy, kdy se dalo koupit pouze ultraklasické „áčko“. Dnes na trhu najdeme obrovské množství stanů lišících se v řadě parametrů. Ale znáte to – čím větší výběr, tím hůř se vybírá. Na základě čeho tedy vybrat stan, který za dobrou cenu splní mé požadavky? Zásadní je ujasnit si, kde a jak budete…

Celý článek

FOR CARAVAN 2017 v Praze: Připravte se na dovolenou s Procamping.cz

Procamping na veletrhu FOR CARAVAN

Už se těšíte na dovolenou? Plánujete kam, jak, kdy a čím? Nechte se inspirovat na již tradiční výstavě obytných vozů a karavanů v Praze. Na letošním ročníku veletrhu FOR CARAVAN 2017 představí divize PROCAMPING.CZ společnosti Auto Kora top příznivcům karavaningu vedle již prodávaných typů obytných vozů Challenger a karavanů Sterckeman také jedinečnou novinku. V České republice…

Celý článek