Vítejte v Procampingu! Rychlý kontakt

Obytným autem na lyže? My říkáme jednoznačně ano

Blíží se zima a s ní období lyžařských dovolených. Napadlo vás přitom, že do Alp na lyže můžete jet klidně v obytném autě? A dokonce tam v něm můžete i bydlet. Stačí najít vhodný kemp s celoročním provozem a máte vyhráno. Znáte něco lepšího než spát pár metrů od sjezdovky a být tak blízko přírodě?

Obytné vozy se mrazu nebojí. A sněhu už vůbec ne

Doba pokročila. Dnešní moderní obytné vozy nabízí takový komfort, že se v nich můžeme bez obav vydat třeba uprostřed zimy do srdce Alp. Topení použitelné i během jízdy, oddělená sprcha anebo třeba špičkové zateplení představují jen zlomek toho, čeho si dnes můžeme v těchto vozech užívat. Pokud tedy rádi jezdíte na lyže, zkuste si na ně vyjet obytným autem.

Češi se učí, že obytné auto nepatří na parkoviště ani v zimě. Stále ale máme co dohánět

V alpských zemích a všeobecně v západní Evropě není sezona karavaninku a obytných aut tak úzce vymezená jako u nás. Samozřejmě, že i v české kotlině se najdou fajnšmekři, kteří si na silvestrovské oslavy vyrazí do Špindlerova Mlýna obytným autem. Napočítali bychom je ale s trochou nadsázky na prstech jedné ruky. Na druhou stranu situace se začíná měnit, čemuž odpovídá i pomalu rostoucí počet kempů s celoročním provozem.

Velmi kvalitní služby nabízí třeba autokempink Zákoutí v Deštném v Orlických horách. Několik zimních kempů je také třeba v Krkonoších. Autokemp Špindlerův Mlýn je pod správou KRNAPu. V Harrachově bychom pak našli autokemp Jiskra. Největším celoročně otevřených autokempem je ale Liščí farma ve Vrchlabí. Je zde místo pro 240 karavanů/obytných vozů. Každé z těchto míst má přitom elektrickou přípojku.

Nepodceňte zimní výbavu

Obytná auta se sněhu a ledu nebojí. K záludnostem zimního cestování je ale potřeba přistupovat s respektem. Zcela bezpodmínečně je třeba mít obuté zimní pneumatiky. Pokud pojedete vysoko do hor, přibalte si i kvalitní, ideálně samonapínací sněhové řetězy.

Sdílejte článek:

Podobné příspěvky

Treska v papilotě na zelenině s omáčkou beurre blanc

Pokud se nechcete ani v tomto parnu vzdávat grilování, je na to ideální něco lehčího. Treska v papilotě s omáčkou beurre blanc je důkazem, že skvělé a lehké jídlo si můžete připravit i při venkovních podmínkách a to i na Lotusgrillu. A navíc je to i parádně barevné, tedy potěšíte i oko :). Papilota není…

Celý článek

Nejkrásnější pláže Evropy pro obytná auta a karavany

Často se nás ptáte, kde že jsou ty úplně nejkrásnější evropské pláže, které ale zároveň nabízí dobrou infrastrukturu pro obytná auta či karavany. Odpovídá se těžko, jelikož úžasných míst máme na starém kontinentě spoustu. Navíc každému se líbí něco jiného. I přesto jsme se ale pokusili dát dohromady pár tipů s tím, že zároveň poradíme,…

Celý článek

Grilovaný ananas

S nadcházejícím chladnem a ubývajícím domácím ovocem vždycky dostávám chuť na ovoce exotické, a tak nastal čas i na ananas, který si báječně rozumí s grilem. A těch variací, jak jej připravit je mnoho! Tentokrát jsem tedy ve spolupráci s obchodem Procamping dala na gril právě ananas. S Lotus grilem si (nejen) ananas můžete ogrilovat…

Celý článek