Vítejte v Procampingu! Rychlý kontakt

Obytným autem na lyže? My říkáme jednoznačně ano

Blíží se zima a s ní období lyžařských dovolených. Napadlo vás přitom, že do Alp na lyže můžete jet klidně v obytném autě? A dokonce tam v něm můžete i bydlet. Stačí najít vhodný kemp s celoročním provozem a máte vyhráno. Znáte něco lepšího než spát pár metrů od sjezdovky a být tak blízko přírodě?

Obytné vozy se mrazu nebojí. A sněhu už vůbec ne

Doba pokročila. Dnešní moderní obytné vozy nabízí takový komfort, že se v nich můžeme bez obav vydat třeba uprostřed zimy do srdce Alp. Topení použitelné i během jízdy, oddělená sprcha anebo třeba špičkové zateplení představují jen zlomek toho, čeho si dnes můžeme v těchto vozech užívat. Pokud tedy rádi jezdíte na lyže, zkuste si na ně vyjet obytným autem.

Češi se učí, že obytné auto nepatří na parkoviště ani v zimě. Stále ale máme co dohánět

V alpských zemích a všeobecně v západní Evropě není sezona karavaninku a obytných aut tak úzce vymezená jako u nás. Samozřejmě, že i v české kotlině se najdou fajnšmekři, kteří si na silvestrovské oslavy vyrazí do Špindlerova Mlýna obytným autem. Napočítali bychom je ale s trochou nadsázky na prstech jedné ruky. Na druhou stranu situace se začíná měnit, čemuž odpovídá i pomalu rostoucí počet kempů s celoročním provozem.

Velmi kvalitní služby nabízí třeba autokempink Zákoutí v Deštném v Orlických horách. Několik zimních kempů je také třeba v Krkonoších. Autokemp Špindlerův Mlýn je pod správou KRNAPu. V Harrachově bychom pak našli autokemp Jiskra. Největším celoročně otevřených autokempem je ale Liščí farma ve Vrchlabí. Je zde místo pro 240 karavanů/obytných vozů. Každé z těchto míst má přitom elektrickou přípojku.

Nepodceňte zimní výbavu

Obytná auta se sněhu a ledu nebojí. K záludnostem zimního cestování je ale potřeba přistupovat s respektem. Zcela bezpodmínečně je třeba mít obuté zimní pneumatiky. Pokud pojedete vysoko do hor, přibalte si i kvalitní, ideálně samonapínací sněhové řetězy.

Sdílejte článek:

Podobné příspěvky

XL lednice v karavanu Sterckeman: vidět není, ale mrazí jako o život

XL lednice je jednou z mnoha vychytávek, na které narazíte v karavanech Sterckeman. Své označení přitom nemá náhodou. Vyniká pořádnou porcí vnitřního prostoru a výkonu. Hlavně ale umí neskutečně dobře klamat tělem. V karavanu byste ji museli hledat. Žádná neforemná krabice Lednice vás v karavanu rozhodně nepraští do očí. Právě naopak. Je totiž plně zabudovaná…

Celý článek

Děkujeme všem návštěvníkům stánku Procamping na veletrhu Caravaning v Brně

Vlastně těch pár dní 3.-6. listopadu 2016, kdy probíhal veletrh CARAVANING Brno 2016, uteklo velmi rychle. A díky vám všem fanouškům karavaningu jsme si čas s vámi velmi užili. Stánek Procamping.cz navštívilo v Brně několik stovek fandů kempování a pohodového života na čtyřech kolech. U našich obytných vozů Challenger i Sterckeman jsme se na veletrhu potkávali s…

Celý článek

Challenger: S technickou schránkou TECHNIBOX je život jednodušší

Myslíme na váš komfort nejen při cestování, ale i při denní údržbě vozu. Za speciálními chráněnými venkovními dvířky na vás v obytných vozech Challenger čeká Technibox – schránka, ve které naleznete všechny potřebné ovladače. Na jednom místě tak máte ovladače pro elektro i pro čistou vodu. Nedělejte ani krok navíc, když nemusíte. Už žádné pochůzky…

Celý článek