Vítejte v Procampingu! Rychlý kontakt

Obytným autem na lyže? My říkáme jednoznačně ano

Blíží se zima a s ní období lyžařských dovolených. Napadlo vás přitom, že do Alp na lyže můžete jet klidně v obytném autě? A dokonce tam v něm můžete i bydlet. Stačí najít vhodný kemp s celoročním provozem a máte vyhráno. Znáte něco lepšího než spát pár metrů od sjezdovky a být tak blízko přírodě?

Obytné vozy se mrazu nebojí. A sněhu už vůbec ne

Doba pokročila. Dnešní moderní obytné vozy nabízí takový komfort, že se v nich můžeme bez obav vydat třeba uprostřed zimy do srdce Alp. Topení použitelné i během jízdy, oddělená sprcha anebo třeba špičkové zateplení představují jen zlomek toho, čeho si dnes můžeme v těchto vozech užívat. Pokud tedy rádi jezdíte na lyže, zkuste si na ně vyjet obytným autem.

Češi se učí, že obytné auto nepatří na parkoviště ani v zimě. Stále ale máme co dohánět

V alpských zemích a všeobecně v západní Evropě není sezona karavaninku a obytných aut tak úzce vymezená jako u nás. Samozřejmě, že i v české kotlině se najdou fajnšmekři, kteří si na silvestrovské oslavy vyrazí do Špindlerova Mlýna obytným autem. Napočítali bychom je ale s trochou nadsázky na prstech jedné ruky. Na druhou stranu situace se začíná měnit, čemuž odpovídá i pomalu rostoucí počet kempů s celoročním provozem.

Velmi kvalitní služby nabízí třeba autokempink Zákoutí v Deštném v Orlických horách. Několik zimních kempů je také třeba v Krkonoších. Autokemp Špindlerův Mlýn je pod správou KRNAPu. V Harrachově bychom pak našli autokemp Jiskra. Největším celoročně otevřených autokempem je ale Liščí farma ve Vrchlabí. Je zde místo pro 240 karavanů/obytných vozů. Každé z těchto míst má přitom elektrickou přípojku.

Nepodceňte zimní výbavu

Obytná auta se sněhu a ledu nebojí. K záludnostem zimního cestování je ale potřeba přistupovat s respektem. Zcela bezpodmínečně je třeba mít obuté zimní pneumatiky. Pokud pojedete vysoko do hor, přibalte si i kvalitní, ideálně samonapínací sněhové řetězy.

Sdílejte článek:

Podobné příspěvky

Caravan Show Bratislava 2018: Veletržní turné PROCAMPING.cz pokračuje

FOR CARAVAN patří mezi již tradiční akce, které dávají nahlédnout pod pokličku obytným vozům a karavanům. Tisíce návštěvníků, kteří na PVA Expo Praha zavítali mezi 9. a 13. březnem 2018, pak měli u našeho stánku příležitost seznámit se i s celou řadou dalších produktů, které při karavaningu přijdou vhod – s grily, nosiči kol, outdoorovým vybavením…

Celý článek

V Africe na Merzouga Rally zažila Ollie peklo na zemi

Ollie má za sebou další těžkou zkušenost. Merzouga Rally je jednou z afrických a jihoamerických dálkových soutěží. Ollie startovala v kategrii QUAD v celé hystorii jako první závodnice z České republiky a Procamping jí držel na této rally palce. „Ověřila jsem si, kde se nacházejí mé hranice“, vyjádřila se Ollie po úspěšném projetí cílovou páskou….

Celý článek

FOR CARAVAN 2017 v Praze: Připravte se na dovolenou s Procamping.cz

Procamping na veletrhu FOR CARAVAN

Už se těšíte na dovolenou? Plánujete kam, jak, kdy a čím? Nechte se inspirovat na již tradiční výstavě obytných vozů a karavanů v Praze. Na letošním ročníku veletrhu FOR CARAVAN 2017 představí divize PROCAMPING.CZ společnosti Auto Kora top příznivcům karavaningu vedle již prodávaných typů obytných vozů Challenger a karavanů Sterckeman také jedinečnou novinku. V České republice…

Celý článek