Vítejte v Procampingu! Rychlý kontakt

Užitečné tipy pro zabezpečení karavanu či obytného auta

S moderními karavany a obytnými vozy se můžete bez obav vydat vstříc vzrušujícímu dobrodružství i v zimě. Za hlavní sezonu je nicméně považováno právě se blížící léto. Bohužel platí, že s přibývajícím počtem nezávislých cestovatelů (nejen) v kempech roste i počet zlodějů. Proto je dobré se na podobné kriminální živly připravit. Jde to. Jen je potřeba vědět jak.

Botička nejen u policie

Pokud víte, že se budete delší dobu zdržovat na jednou místě, je vhodným řešením, jak zabránit odcizení karavanu či obytného vozu, botička. Funguje na stejném principu jako ta, kterou můžeme dostat od městské policie za špatné parkování. Botičky jsou skladné a i přes svoji bytelnou konstrukci lehké. Jejich cena se pohybuje od asi 1000 korun v závislosti na typu, velikosti, úrovni zabezpečení apod. A jejich předností bývá, že je použijete v podstatě na všechna vozidla. Jen je třeba dát pozor na velikost kol. Nasazení botičky na auta zvládne naprosto každý.

Přídavný zámek je pro zloděje další překážkou

Jistě, obytné jednotky jdou zamykat. Nicméně to běžné dveře také, a přesto si někdy necháváme namontovat bezpečnostní zámek. Přídavný zámek je ideálním způsobem, jak povýšit zabezpečení obytného auta či karavanu na úroveň, která může být pro velkou většinu zlodějů dostatečně odrazující. Zpravidla lze přídavný zámek namontovat nejen na vstup do obytné jednotky jako takové, ale také např. na garáž. A to je žádoucí, jste-li nadšenými cyklisty a uvnitř obytňáku se vám skví dvojice kol dohromady za 100 či více tisíc korun, případně třeba převážíte skútr, segway apod.

Cena přídavného zámku na karavan není závratná. Lze jej pořídit i za méně než 1000 korun. Při koupi více kusů zároveň (obytná jednotku + garáž + třeba servisní schránka) pak někteří prodejci nabízejí množstevní slevy. Zámek většinou nebývá složité namontovat, nicméně může být potřeba speciální náčiní, a proto spíše doporučujeme montáž svěřit profesionálovi.

Zámek oje karavanu

Velice efektivní a často úplně nejlevnější je zabezpečení karavanu před odcizením je pomocí zámku páky na oji. Takto „uzamčený“ karavan pak nejde nasadit na tažnou kouli. Zámek poslouží i tehdy, je-li karavan zapojen za tažné vozidlo. Zamezí totiž tomu, aby někdo přišel, karavan odpojil a odtáhl si jej sám. Cena zámku oje je velice přívětivá. I kvalitní výrobky renomovaných firem (např. AL-KO) lze pořídit za nižší stovky korun.

Bezpečnostní madlo

Výborným způsobem, jak zabránit vniknutí zloděje do útrob obytné jednotky je bezpečnostní madlo. V zamčeném stavu takové madlo neumožní otevření dveří a lapkové se tak nemají, jak dostat dovnitř. Bonusem je pak i to, že madlo můžeme využít coby podporu při nastupování do karavanu (podobně jako např. madlo na vanou).

Alarmy, trezory a další příslušenství pro zabezpečení

Způsobů, jak zabezpečit obytné auto či karavan během dovolené, existuje mnohem více. Žádný bohužel nefunguje stoprocentně. Nicméně při parkování v kempu či v obydlených zástavbách je velmi nepravděpodobné, že by se do vozu zloději začali vloupávat pomocí těžké techniky, že by dveře odstřelili apod. Proto je v naprosté většině případů některý z výše popsaných způsobů zcela dostatečný. Jinak samozřejmě existuje i nespočet poplašných systémů při vniknutí, do vozu lze na cennosti namontovat trezor.

Přídavné zabezpečení může usnadnit jednání s pojišťovnou

Tak jako v podstatě vše je možné i obytná auta či karavany pojistit. V případě vzniku škodné události je pak určitě vaším plusem, pokud zloděj při svém nájezdu překonal překážku, tedy zabezpečení. V extrémním případě by se i mohlo stát, že pojišťovna bude při poskytování plnění dělat drahoty a argumentovat tím, že jste pro zabezpečení objektu nepodnikli maximum.

Sdílejte článek:

Podobné příspěvky

S LotusGrill je grilovací sezóna neustále v plném proudu

Pokud jste nadšenci do grilování a už se nemůžete dočkat, až se za teplého letního večera posadíte na zahradě s přáteli ke kusu pěkně masitého grilovaného žvance, máme tu něco pro vás. S přenosným bezkouřovým grilem LotusGrill si můžete užívat chuť grilovaného jídla kdykoliv a kdekoliv. Jeho hlavními devizami jsou především snadná ovladatelnost a nízká…

Celý článek

I letošní veletrh vám zpříjemníme soutěží

V době konaní veletrhu FOR CARAVAN Praha 2019 jsme si pro Vás připravili soutěž, která bude probíhat na našem Facebooku a Instagramu 8.-10.3 2019. Budeme hrát o ceny v celkové hodnotě 82 000 Kč.     Pravidla soutěže Chtěli bychom vědět, jak dobře znáte produkty z našeho e-shopu. V průběhu veletrhu budeme postupně zveřejňovat fotografie produktů v příspěvcích…

Celý článek

Potkejte se s PROCAMPING.cz na veletrhu Caravaning Brno 2016

Všichni milovníci karavanů a obytných automobilů se již těší do Brna. Veletrh Caravaning Brno se řadí mezi nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale také ve střední a východní  Evropě. V rámci své divize PROCAMPING představí společnost Auto Kora top s.r.o opět své karavany Sterckeman a obytné vozy Challenger. Představíme i své nové projekty. Zveme vás do…

Celý článek