Vítejte v Procampingu! Rychlý kontakt

Vhodný bezpečnostní detektor vás ochrání před požárem i otravou zplodinami

Neposkvrněná příroda, čistý vzduch, tyrkysové moře, ledovci pokrytí alpští velikáni…Všichni si ideální dovolenou představujeme jinak. Pro každého z nás nicméně jde o krátké a zasloužené období, kdy můžeme vypnout a soustředit se jen sami na sebe. Bohužel však platí, že strýček příhoda nikdy nelení a že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Proto je nutné být i v dovolenkovém období ve střehu.

C02 je zabiják, kterému se dá dobře bránit

Bezpečnost při nezávislé dovolené není jen o ochraně obytného auta či karavanu proti zlodějům, případně o specifikách jízdy s vyšším a těžším obytňákem či s připojeným přívěsem. Při pobytu v karavanu běžně dochází také ke spalování propan-butanu. Ten sám o sobě neškodí. Při jeho nekvalitním spalování a nevětrání místnosti se nicméně může zvýšit koncentrace oxidu uhelnatého (CO2) na úrovně, které mohou ohrozit lidské zdraví i život. Záludné na C02 je hlavně to, že jej člověk necítí. Mimořádně vhodná je tak instalace příslušného detektoru, který posádku na přítomnost velkého množství CO2 upozorní. Spolehlivých detektorů je na trhu nespočet a dají se pořídit už za pár stovek korun.

Při montáži detektoru dbejte na pokyny v uživatelském manuálu. Nevhodné umístění a způsob montáže mohou negativně ovlivnit funkci zařízení. Všeobecně se detektory CO2 umísťují blízko zařízení, které se může potenciálně stát zdrojem nebezpečného plynu. Jelikož je CO0 lehčí než vzduch, je nezbytné detektor instalovat alespoň ve výšce obličeje, nejlépe na stropě či v blízkosti stropu.

Kombinovaný detektor upozorní i na vznikající požár a narkotizační plyny

Na trhu existují i kombinované hlásiče, které upozorní i na přítomnost dalších nebezpečných plynů, a to včetně tzv. narkotizačních. Jedná se o plyny zneužívané zloději k narkotizaci (uspání) posádky kamionů, obytných aut i karavanů a následnému vykradení vozu. Případy, kdy zloděj vstříkl do kabiny uspávací plyn a posádku následně okradl, byly dříve doménou jižní Evropy, především jižní Francie a Itálie. V posledních letech se ale bohužel poměrně běžně objevují i u nás. Příkladem narkotizačního plynu může být chloroform či třeba ether.

Úplně nejideálnějším řešením je pak kombinovaný detektor, který kromě nebezpečných plynných látek upozorní i na kouř. Dá vám tak šanci rychle reagovat a uhasit začínající požár dříve, než se vymkne kontrole.

Obezřetnost není totéž co paranoia

Nutno dodat, že narkotizační plyny bývají velice často zneužívány spíše vůči řidičům kamionů, a to zpravidla na dálničních odpočívadlech. Při pobytu v kempu je jejich riziko minimální.

Sdílejte článek:

Podobné příspěvky

PROCAMPINGshop.cz rozšiřuje sortiment o kempingové vybavení

PROCAMPINGshop.cz rozšiřuje sortiment o kempingové vybavení od renomovaných značek Outwell, EasyCamp a Gimex s neuvěřitelným poměrem ceny a kvality. Připravili jsme pro Vás ukázky produktů, které již nyní můžete objednat v našem e-shopu za výhodné ceny. Kempingové nádobí Nedostatek úložného prostoru nebo rozbité nádobí už Vás děsit nemusí. Máme pro Vás nové sady z kvalitních materiálů….

Celý článek

Praktický seznam, který využijete při balení na dovolenou

Také máte strach, že něco zapomenete sbalit na dovolenou? Kempování je jeden z nejlepších způsobů, jak strávit dovolenou s rodinou nebo přáteli. Než ale vyrazíte, je potřeba se pořádně sbalit, aby vám nic nechybělo a vy jste si tak mohli užít letní pohodu v přírodě. My jsme pro vás připravili jednoduchý seznam všech věcí, které…

Celý článek

I letošní veletrh vám zpříjemníme soutěží

V době konaní veletrhu FOR CARAVAN Praha 2019 jsme si pro Vás připravili soutěž, která bude probíhat na našem Facebooku a Instagramu 8.-10.3 2019. Budeme hrát o ceny v celkové hodnotě 82 000 Kč.     Pravidla soutěže Chtěli bychom vědět, jak dobře znáte produkty z našeho e-shopu. V průběhu veletrhu budeme postupně zveřejňovat fotografie produktů v příspěvcích…

Celý článek