Vítejte v Procampingu! Rychlý kontakt

Zábavní parky Evropy

Léto je u konce i na samém jihu Evropy. Do začátku plnokrevné zimní sezóny ale ještě několik týdnů zbývá (tedy pokud nepočítáme alpské ledovce). Nabízí se otázka, co s tím. Zejména pokud máte děti, doporučujeme v mezidobí zavítat do některého z vyhlášených evropských zábavních center. Kvalitní zábavní parky najdete v řadě zemí včetně Německa, Itálie či třeba Dánska.

Legoland, Dánsko

Dánský Legoland letos oslavil 50. narozeniny. A ačkoliv na evropském kontinentě postupně vyrostla řada dalších zábavních parků, Legoland se stále těší velké oblibě – navštíví jej přes 2 miliony návštěvníků ročně. Když se řekne „zábavní park“, mnohým z nás na mysli okamžitě vytane právě Legoland. Vaše děti se zamilují do nespočtu miniatur pohádkových postav a pamětihodností z mnoha zemí světa. V měřítku 1:20 zde byl vystaven berlínský Reichstag, mnichovská Allianz Arena či třeba holandské větrné mlýny a Benátky. Nechybí ani pětice nejvyšších mrakodrapů světa reprodukovaných v měřítku 1:150 či třeba nejdramatičtější scény z kultovních Hvězdných válek. Legoland nabízí také atrakce jako jízda na divoké vodě, akvárium, projížďka lego autíčky po safari atd. Legoland si děti bezpochyby užijí. Navíc se zde nenuceně a neformálně dozví spoustu věcí z historii a kultury. Legoland se nachází u města Billund v centrální části Dánska.

Alternativou je pak návštěva německého „Legolandu“ poblíž města Günzburg (asi 50 km od Mnichova).

Gardaland, Itálie

Gardaland patří mezi největší zábavní parky v Evropě. Na rozdíl od Legolandu je více adrenalinový. Záleží ale, do jaké části se vydáte. Adrenalinová část nabízí horskou dráhu Raptor s rychlostí téměř 100 km/h, Modré tornádo s přetížením 5G, Space vertigo – skok z 40metrové výšky, Sequoia Adventure – horskou dráhu, na níž visíte hlavou dolů, a mnoho, mnoho dalšího.

Fantastická část přináší kopec pohádkových příběhů. Poznáte, co to znamená, když se fantazii nekladou meze. 

Park nabízí i celou řadu dalších atrakcí – rytířské souboje, akvárium, boj s piráty atd.

Europa Park + Heide Park, Německo

Europa Park je největším zábavním parkem v Německu. Jeho název se zdá dosti generický. Realita je ale taková, že jej tvůrci vybrali výstižně. Park je totiž takovou Evropou v kostce. Těšit se můžete na 15 tematicky rozdělených celků se zajímavostmi z mnoha zemí střední, západní i jižní Evropy. Zážitková část parku nabízí projížďku vláčkem, výlet do středověké restaurace či strhující lední show. Adrenalinová část láká na několik horských drah včetně Silver Star, která se pyšní titulem nejvyšší horské dráhy v Evropě. Park, který se nachází na jihozápadě Německa u francouzské hranice, ročně navštíví přes 5 milionů návštěvníků.

Zajímavou alternativou k Europa Parku je Heide Park asi 40 km jižně od Hamburgu (tedy po cestě do Legolandu). Za zmínku rozhodně stojí Colossos, nejvyšší dřevěná horská dráha v Evropě či atrakce Scream, při které se můžete těšit z volného pádu z výšky 71 metrů. Nechybí vodní dráhy, nespočet show všeho druhu, projížďky atd. Samozřejmostí je vybavenost ve formě restaurací, obchodů se suvenýry atd.

Cestujeme po vlastní ose – autem, minibusem či obytňákem

Legoland se nachází poblíž letiště Billund. Z Gardaland to není daleko na letiště v Bergamu, které obsluhují, mimo jiné, i nízkonákladové společnosti. A letecky se dopravíte i k Hamburku či na jihozápad Německa.

Alternativou pak může být jízda autem, při které toho uvidíte podstatně více, než z okna letadla. Vydáte-li se k Lago di Garda, doporučujeme návštěvu zábavního centra zkombinovat třeba s návštěvou některého z aktuálně probíhajících gastronomických svátků na severu Itálie.

Pokud máte velkou rodinu či hodně přátel, může být cenově nejvýhodnější využít při toulkách minibus. Nezapomenutelné bude zkombinovat návštěvu zábavních center s krásami nezávislého cestování v obytném autě či karavanu. Pokud vlastní nemáte, rádi vám jej za výhodných podmínek zapůjčíme.

A ještě jeden tip na konec: na inzertních serverech (např. ebay.de) jsou běžně k dostání za zanedbatelnou částku (většinou kolem 1 eura) vouchery pro vstup 2 osob za cenu 1, tří za cenu dvou apod.

Sdílejte článek:

Podobné příspěvky

PROCAMPING.cz partnerem na skokových závodech FordCup 2017

Letos se PROCAMPING.cz zúčastnil a byl partnerem skokových závodů Ford Cup 2017 v Opavě – Kateřinkách.   Úspěšné vítězství Skokové závody probíhaly od pátku 29. 09. 2017 do neděle 1. 10. 2017. Na skokových závodech jsme se dívali na soutěže různé náročnosti v různých kategoriích. Hlavní soutěží byl Skok stupně S**. Výherní cenou byl nový…

Celý článek

Evropa a jejích několik „nej“ poslouží jako bezva tipy na dovolenou – část 1

Vysvědčení jsou doma. Prázdniny začaly a s nimi čas letního cestování. A třebaže poslední dobou hodně frčí exotika, nezapomínejme na Evropu. Krásný kontinent, na kterém je vždy co prozkoumávat. Nejvyšší hora – Mt. Blanc Pokud bychom se vás v pořadu Chcete být milionářem? zeptali, jaká je nejvyšší hora Evropy, asi byste nechybovali. Je jí samozřejmě…

Celý článek

Kempování „na divoko“ je nezávislým cestováním na druhou. Existuje ale řada omezení

Po starém kontinentě je rozeseto několik tisíc kempů, ve kterých najdou nezávislí cestovatelé své dovolenkové útočiště. Alternativou je tzv. kempování „na divoko“, tedy ve volné přírodě mimo ubytovací zařízení. Přináší ještě větší pocit svobody a snad i jakési sounáležitosti s přírodou. Pokud se ale pro něj rozhodneme, je třeba vzít v potaz řadu omezení. „Divočina“…

Celý článek